Jak wygląda piłka w II lidze?

Każdy fan futbolu w Polsce doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda dzisiaj Ekstraklasa. Nie jest tajemnicą, że to właśnie tam znajdują się największe pieniądze, najsilniejsi sponsorzy i najlepsi zawodnicy, jednak system rozgrywek w naszym kraju jest przecież o wiele “głębszy”.

Trzeci szczebel rozgrywek

W II lidze polskiej występuje na dzień dzisiejszy 18 zespołów. Oczywiście każdy z nich ma taką samą szansę na zwycięstwo, a cały sezon rozgrywany jest systemem “tradycyjnym” – nieco inaczej niż obecnie w Ekstraklasie.

Kibice

Rzecz jasna kluczowym elementem każdego zespołu są fani, dzięki którym gra ma w ogóle sens. O ile w przypadku klubów ekstraklasowych region oddziaływania danego zespołu jest bardzo duży, w drugiej lidze mówimy o szczeblu lokalnym, co jednak nie przeszkadza we wzbudzaniu ogromnego zainteresowania poszczególnymi zespołami.

Profesjonalny futbol

Prawda jest taka, że II liga piłkarska w Polsce to futbol równie profesjonalny co Ekstraklasa. Rzecz jasna poziom jest nieco niższy, ale emocje często większe. Zapraszamy na mecze!